Groch z kapustą

Przepis na groch z kapustą, czyli sycące danie najczęściej kojarzone z Wigilią, ale świetne również jako potrawa na jesienne i zimowe wieczory. Groch z kapustą to danie proste, sycące. U mnie w rodzinie nie było tradycji gotowaniu grochu z kapustą, czy jak kto woli kapusty z grochem :) Ale polubiłam je, w tym roku również je przygotuję na święta.

Groch z kapustą to danie proste, nie będziecie mieć problemu z jego przygotowaniem, wymaga niewielu składników i ma moje ulubione strączki :)

Groch z kapustą
Groch z kapustą

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Groch płuczę (łuskanego, połówek nie trzeba moczyć całą noc, jak używasz całego to musisz namoczyć). Przepłukany groch zalewam wodą ok. 3 cm ponad poziom, dodaję szczyptę soli i gotuję. Na oleju smażę pokrojoną drobno cebulę.

Krok 2. Kapustę siekam na mniejsze kawałki i dodaję do cebuli, zalewam wodą, tak by było wody ok. 2-3 cm ponad kapustę. Dodaję przyprawy i na niewielkim ogniu podgrzewam. W razie potrzeby dodaję wodę.

Krok 3. Po około 30 minutach o kapusty dodaję groch i mieszam. Podgrzewam ok. 5-10 minut i podaję. Smacznego. W razie potrzeby odgrzania polecam dodać niewielką ilość wody.

Groch z kapustą
Groch z kapustą
Groch z kapustą
Groch z kapustą
13 grudnia 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.