Gołąbki warzywne z dynią

Pyszne aromatyczne gołąbki warzywne z dynią, zawijane w liście buraka (a nie kapusty, choć można oczywiście dowolnie). Zobacz, jak łatwo można zrobić smaczne gołąbki bez mięsa. Koniecznie w sosie pomidorowym.

Wybrałam do tych gołąbków liście buraka, które są trochę bardziej wyraziste w smaku niż kapusta, dzięki temu gołąbki mają „mięsny” smak co będzie fajnym rozwiązaniem dla tych, którzy z warzywami mają wciąż na bakier. Przygotowanie tego dania nie wymaga wiele zachodu, a na pewno całość jest bezglutenowa, bez tłuszczu, tylko z warzywami.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Dynię obieram i ścieram na tarce, tak samo marchewkę, cebulkę siekam drobno, a ugotowanego kalafiora blenduję na "papkę".

Krok 2. Doprawiam, wciskam ząbek czosnku i wszystko mieszam. Jak dodacie kalafiora lub pietruszkę to będzie "lepkie", czyli super.

Krok 3. Na liście nakładam farsz. Jeśli zawijacie w liście kapusty to pamiętajcie by wcześniej je chwilę zaparzyć w gorącej wodzie, aby były "plastyczne".

Krok 4. Zawijam brzegi, a potem roluję. Układam końcem zrolowania do dołu. W liście kapusty da się więcej zawinąć :)

Krok 5. Układam gołąbki, zalewam przecierem, dodaję wodę, sól, pieprz. I podgrzewam.

Krok 6. Aby szybciej się zrobiły i nie trzeba było obracać to przykrywam pokrywą. Nie jest to może najwygodniejszy sposób, ale bardzo skuteczny. Podaję z sosem z gotowania.

Gołąbki warzywne z dynią
Gołąbki warzywne z dynią
Gołąbki warzywne z dynią
Gołąbki warzywne z dynią
7 września 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.