Gołąbki w sosie pomidorowym

Przepyszne klasyczne gołąbki w sosie pomidorowym. Delikatne mięso, kapusta i sos. Klasyka. Jeśli szukacie pomysłu na niedzielny obiad to gołąbki będą świetnym pomysłem.

Co ciekawe, wiele osób robi gołąbki z podgotowanym ryżem, u mnie w domu zawsze dawało się ryż sypki, suchy. On i tak mięknie w trakcie gotowania, a dzięki temu gołąbki lepiej wypełniają kapustę. Spróbujcie.

PS wy też w dzieciństwie odwijaliście je z kapusty?

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Kapustę obgotowuję chwilę w gorącej wodzie (będą łatwiej odchodzić liście). Dobrze jest wyciąć wcześniej głąb. Potem ostrożnie zdejmuję liście i odcinam im twarde fragmenty.

Krok 2. Mięso mieszam z przyprawami i ryżem.

Krok 3. Nakładam, zawijam boki i roluję ściśle.

Krok 4. Na dno kładę kilka liści kapusty, układam ciasno gołąbki, zalewam wywarem z wodą i przykrywam liśćmi. Na małym ogniu gotuje ok. 90 minut.

Krok 5. Kilka łyżek wywaru podgrzewam, dodaję mąkę rozrobioną z niewielką ilością wody i przecier pomidorowy. Mieszam, dodaję przyprawy i potem w takim sosie chwilę podgrzewam gołąbki. Podaję polane sosem.

Gołąbki
Gołąbki
Gołąbki
Gołąbki
13 maja 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.