Gołąbki w sosie dyniowym

Przepis na gołąbki w sosie dyniowym. Pyszne, aromatyczne i jednocześnie delikatne. Sos dyniowy do gołąbków sprawdza się świetnie, dzieci zjadają, dorośli również. Robiąc gołąbki w sosie dyniowym możesz dodać więcej ostrych przypraw, jeśli robisz danie tylko dla dorosłych.

Dla mnie to pewne urozmaicenie od klasycznych gołąbków w sosie pomidorowym czy koperkowym, przyznam, że u mnie w domu cieszyły się niebywałym zainteresowaniem, ale to też może dlatego, że uwielbiamy zupę dyniową (szczególnie tę prostą, warzywną – polecam Ci gorąco!).

Gołąbki w sosie dyniowym
Gołąbki w sosie dyniowym

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ryż gotuję al dente i dodaję do mięsa. Wbijam jajko. Cebulkę siekam i podsmażam na oleju, jak jest szklista to dodaję do reszty składników. Doprawiam pieprzem i solą, dodaję też słodką paprykę (możesz dodać ostrą jeśli lubisz mocniejszy smak).

Krok 2. Kapustę gotuję chwilę i ostrożnie zdejmuję wierzchnie liście. Znowu gotuję i znowu zdejmuję liście.

Krok 3. Zawijam mięso (ok. 1 łyżka) w liście i układam w garnku. Zalewam wodą lub bulionem, dodaję ziele angielskie, liść laurowy, pieprz, sól i podgrzewam na niewielkim ogniu ok. 30 minut. 3-4 łyżki tego wywaru przelewa na patelnię lub do drugiego garnka, miksuję z dynią, doprawiam pieprzem, solą i układam gołąbki ostrożnie by się nie odwinęły.

Krok 4. Przykrywam pokrywą i duszę ok. 30 minut co jakiś czas nabieram sos i polewam gołąbki z wierzchu.

Gołąbki w sosie dyniowym
Gołąbki w sosie dyniowym
Gołąbki w sosie dyniowym
Gołąbki w sosie dyniowym
10 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.