Gofry wg przepisu mojej Mamy

Przepisów na gofry jest bardzo dużo. Dzisiaj zapraszam Was na gofry według przepisu mojej Mamy. Takie gofry jedliśmy zawsze podczas wakacji spędzanych na działce. Robione w starej gofrownicy. Zawsze wyśmienite. Lekko chrupiące, idealne z cukrem pudrem lub z bitą śmietaną i owocami.

Czym te gofry różnią się od moich ostatnich gofrów z przepisu dwójkowego? Są bardziej chrupkie, nawet bladzioszki po wystudzeniu robią się takie sztywniejsze na zewnątrz. W przeciwieństwie do tych dwójkowych, nie radzę ich zbytnio spiekać, bo będą zbyt chrupkie i twarde. :)

Idealne z bitą śmietaną i owocami. Z przepisu mojej Mamy wychodzi 12 gofrów, a jeśli chcecie zrobić więcej, wystarczy pomnożyć liczbę wszystkich składników. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wszystkie składniki (mąkę, mleko, cukier, rozpuszczone masło, jajka, proszek do pieczenia) wrzucam do miski.

Krok 2. Mikserem mieszam na gładką masę.

Krok 3. Gofrownicę nagrzewam. Pędzelek maczam w oleju i smaruję.

Krok 4. Nakładam porcje ciasta. Mi dobrze się nakłada łyżką wazową, akurat jedna łyżka starcza na jednego gofra (przynajmniej w mojej gofrownicy).

Krok 5. Gofry piekę w gofrownicy, aż będą rumiane, ale niezbyt spieczone. Odkładam, by przestygły (nigdy jeden na drugim, bo zaparują, lepiej obok siebie), a następnie dekoruję bitą śmietaną i owocami. Smacznego.

Gofry mojej Mamy
Gofry mojej Mamy
19 lutego 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.