Gofry (przepis dwójkowy) z polewą czekoladową i posypką

Uwielbiam gofry, szczególnie gofry z polewą czekoladową i posypką. Kojarzą mi się z latem, zawsze, gdy jesteśmy nad morzem, chodzimy od budki do budki, szukając takich gofrów, jakie lubię najbardziej. Często sprzedawcy dziwią się mojej kompozycji: polewa czekoladowa i kolorowa posypka… ale cóż poradzę, taką mam słabość. ;-)

Z tą kolorową posypką to chyba takie nadrobienie dzieciństwa, wtedy takich nie było, a ona smakuje mi tak samo, jak kolorowe chrupki kukurydziane, już tak mam.

Gofry to Wasza propozycja z nowej „Listy życzeń„. Ten przepis jest jednym z wielu, jakie znam, jest prosty – zasada dwójki – wszystkiego po dwa. Gofry wychodzą miękkie w środku, chrupiące na zewnątrz i są w sam raz. Mój Mąż lubi, gdy trzymam je dłużej w gofrownicy i bardziej zrumienię, wszystko kwestia upodobań. ;-) Z przepisu dwójkowego na gofry wychodzi około 12 sztuk. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Białka oddzielam od żółtek i dodaję do białek cukier puder. Miksuję na sztywną pianę.

Krok 2. Do żółtek dodaję mąkę, olej, mleko, proszek do pieczenia i miksuję, następnie wrzucam pianę i delikatnie mieszam całość.

Krok 3. Nagrzaną gofrownicę smaruję przy pomocy pędzelka olejem (gofry będą łatwiej odchodzić), a następnie wlewam masę gofrową (w zależności od wielkości gofrownicy, ale mi wychodzi około 1 łyżki wazowej z górką na sztukę). Zamykam gofrownicę i piekę. Co jakiś czas podglądam, czy są dostatecznie zrumienione. Gotowe gofry układam obok siebie, najlepiej oparte o coś, ale nie na sobie, bo zaparują i nie będą chrupkie.

Gofry z polewą czekoladową
Gofry z polewą czekoladową
29 stycznia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.