Gofry cytrynowe z cynamonem

Czas na gofry, tym razem zrobiłam gofry cytrynowe z cynamonem. Nieskromnie mówiąc – są pyszne! Do ciasta dodałam otartą skórkę z cytryny oraz cynamon, dzięki czemu są takie inne, świetnie pasują do prażonych jabłek i bitej śmietany. Cześć zjedliśmy właśnie w takiej kombinacji, część z syropem klonowym, a pozostałe z dżemem z porzeczek. W każdym wariancie smakują pysznie.

Gofry cytrynowe z cynamonem robi się szybko, wychodzą zarówno w gofrownicy słabszej (ok. 600 W), jak i takiej mocniejszej (1000 W). Na początku wydają się miękkie, ale po wyjęciu robią się kruche na zewnątrz i miękkie w środku. Jeśli spieczecie za mocno, to będą całkiem kruche. :) Zachęcam Was gorąco do zrobienia gofrów cytrynowych z cynamonem.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wszystkie składniki mieszam w misce.

Krok 2. Na rozgrzaną gofrownicę (dobrze troszkę posmarować ją tłuszczem) nakładam porcję ciasta, zapiekam, aż uzyska złocisty kolor. Gotowe.

Gofr cytrynowe z cynamonem
Gofry cytrynowe z cynamonem
10 listopada 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.