Gofry biszkoptowe

Gofry, które smakują niemal jak biszkopty. Są raczej twarde, chrupiące… takie biszkoptowe gofry. W przeciwieństwie do prostych gofrów, tych nie radzę rumienić zbyt mocno, bo wyjdą zbyt twarde. Najlepsze są takie lekko rumiane bladzioszki.

Jeśli lubicie biszkopty, to te gofry na pewno przypadną Wam do gustu. Jeśli zaś wolicie gofry miękkie w środku, ale kruche na zewnątrz, to polecam gofry proste lub gofry z przepisu mojej Mamy. Każde smakują troszkę inaczej. :)

Gofry biszkoptowe są suche, ja zajadałam je posypane cukrem pudrem, ale możecie podać je dowolnie: z bitą śmietaną, owocami lub dżemem. Poniżej podaję Wam proporcje na 12 gofrów, a na filmiku na 6 gofrów. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Masło rozpuszczam w rondelku, ja używam roślinnego. Potem odstawiam, by przestygło.

Krok 2. Wszystkie składniki wrzucam do miski.

Krok 3. Mikserem wszystko mieszam na gładką masę.

Krok 4. Rozgrzaną gofrownicę smaruję olejem przy użyciu pędzelka (gofry będą łatwiej odchodzić). Nakładam porcje ciasta, zamykam i zapiekam. Polecam niezbyt rumiano, raczej jak na zdjęciu, tak troszeczkę :) Smacznego.

Gofry biszkoptowe
Gofry biszkoptowe
1 marca 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.