Gofry bez tłuszczu

Kiedy mam ochotę na małe co nieco, to sięgam po gofry. Czasem robię takie gofry bez tłuszczu, które ze spokojniejszym sumieniem zjadam nawet wieczorową porą. Najchętniej układam na nich owoce i polewam swoim ulubionym, czekoladowym sosem.

Prosty deser, w dodatku szybki, a jeszcze lepszy, bo bez tłuszczu. Przyznaję, takie gofry trudniej „odczepiają” się od gofrownicy, ale nigdy nie miałam z nimi problemu, wystarczy podważyć je drewnianą łopatką, a wcześniej dobrze zapiec.

Gofry bez tłuszczu z tego przepisu mają klasyczny smak, nie są gumiaste, są takie akurat. Miękkie w środku, a na zewnątrz delikatnie spieczone. Polecam wszystkim łasuchom. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wszystkie składniki na gofrowe ciasto umieszczam w misce. Miksuję dokładnie na wysokich obrotach.

Krok 2. Na dobrze rozgrzaną gofrownicę nakładam porcje ciasta.

Krok 3. Zamykam i zapiekam. Tak, aby były dość rumiane, te na zdjęciu jeszcze są bladziutkie, jeszcze troszkę. :) Podważam delikatnie łopatką i wyjmuję gofry.

Krok 4. Moja propozycja podania: kroję ananasy na kawałki. Gofry polewam sosem czekoladowym, układam ananasy i podaję. :) Smacznego.

Gofry bez tłuszczu
Gofry bez tłuszczu
11 maja 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.