Ganache czekoladowe z serem pleśniowym

Jestem miłośniczką czekolady, a także serów pleśniowych, jednak przyznam się Wam, że o ile zdarzyło mi się smakować serów z kostką deserowej czekolady, o tyle nie przyszło mi do głowy połączyć to w całość. A całość jest zaskakująca. Do spróbowania ganache czekoladowego z serem pleśniowym namówił mnie Adam Jakubowski, szef cukierni hotelu Westin, w której nagrywaliśmy specjalne odcinki kotlet.tv. To właśnie tam, po słodkich bananach w cieście i niemal klasycznym creme brulee, przygotowaliśmy coś naprawdę fusion!

Jeśli nie próbowaliście albo boicie się, to musicie tym bardziej tego skosztować. Połączenie smaków w tym ganache z serem pleśniowym jest zaskakujące, ba, nie czuć tu sera, czuć słodycz i słony posmak, który podbija całość. Dla mnie rewelacja, najlepsze z grudkami sera. Polecam.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od podgrzania śmietanki, dodaję ser, podgrzewam, aż się rozpuści (w razie potrzeby lekko rozgniatam). Mi smakowały fragmenty sera (takie grudki!).

Krok 2. Zdejmuję z ognia, dodaję czekoladę i mieszam. Podaję z kawałkami pomarańczy udekorowanymi chili. Smacznego!

Ganache z serem pleśniowym
Ganache z serem pleśniowym
Ja i Adam Jakubowski słodzimy!
Ja i Adam Jakubowski słodzimy!
16 kwietnia 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.