Galantyna z kurczaka z boczkiem

Na stole świątecznym nie może zabraknąć domowych wędlin i pieczeni. Polecam Wam delikatną galantynę z kurczaka z boczkiem, która będzie świetnym urozmaiceniem domowych pasztetów i szynek. Jest delikatna, a „smaczku” dodaje jej boczek i suszone pomidory.

Galantyna z kurczaka jest świetna do kanapek lub jako przystawka, smakuje dobrze podana z sosem majonezowym lub tatarskim. Zachęcam do przygotowania, nie tylko z okazji Wielkanocy.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mięso mielę bardzo drobno, drobniej niż takie kupne sklepowe.

Krok 2. Boczek i suszone pomidory kroję.

Krok 3. Dodaję do mięsa, doprawiam. Dodaję również serek, mieszam dokładnie.

Krok 4. Przekładam na rozcięty rękaw do pieczenia (ew. papier do pieczenia) i mocno zwijam w cukierka, tak, aby wnętrze było ściśnięte bez dziurek.

Krok 5. Zawiązuję sznurkiem (robię pętelki) i wstawiam do nagrzanego do 150°C piekarnika. Piekę godzinę. Do formy możecie wlać troszkę wody, wtedy pieczenie będzie z parą, a galantyna będzie bardziej delikatna. W folii radzę też zrobić kilka dziurek, by tłuszcz mógł wypłynąć. Kroję po wystudzeniu, smacznego.

Galantyna z kurczaka z boczkiem
Galantyna z kurczaka z boczkiem
20 kwietnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.