Frittata z papryką

Frittata to danie podobne do omletu, na pograniczu z jajecznicą, to świetny pomysł na śniadanie lub kolację. Dzisiaj frittata z papryką (różnokolorową), ale do tego dania możecie wrzucić dosłownie wszystko. Jeśli jesteście głodni, a w lodówce macie niewiele, to i tak spokojnie przygotujecie frittatę.

Frittatę z papryką (jak również każdą inną) najłatwiej przygotować, mając żeliwną patelnię ze stalową rączką lub inną, którą można bez obaw wsadzić do piekarnika. Jeśli jednak nie macie takiej patelni, to poradzicie sobie i bez niej. Trzeba odrobinę wprawy, ale mam nadzieję, że poniższy opis pomoże Wam przygotować frittatę. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Paprykę kroję w kostkę, polecam kilka kolorów papryki.

Krok 2. Jajka wbijam do miseczki, dodaję zioła i przyprawy i mieszam.

Krok 3. Wrzucam paprykę na patelnię, na której jest oliwa i podsmażam chwilkę, aż papryka się zeszkli.

Krok 4. Przelewam na patelnię jajka, mieszam (by równo rozprowadzić paprykę) i czekam, aż zetnie się spód omletu.

Krok 5. W przypadku patelni żeliwnej wsadzam na 10 minut do nagrzanego do 180°C piekarnika i zapiekam. Jeśli nie macie patelni tego typu, to ostrożnie przełóżcie frittatę na pokrywkę lub talerz, odwracając do góry dnem patelnię, i zsuńcie na patelnię, by podgrzać z drugiej strony. Smacznego.

Frittata z papryką
Frittata z papryką
24 maja 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.