Francuskie rożki z tamarillo

Jeśli chcecie zaskoczyć gości, to przygotujcie francuskie rożki z tamarillo lub innymi owocami tropikalnymi. Ciastka nie są trudne, za to mają zaskakujący smak, bo tamarillo to taki egzotyczny pomidor o lekko pieprznym smaku. Sam, na surowo, nie przypadł mi do gustu, ale w wersji pieczonej, na słodko, bardzo mi smakuje. A na pewno zaskakuje.

Z takich zaskakujących połączeń polecam też dżem z pomidorów (już takich naszych zwykłych, polskich), również miłe zaskoczenie smakowe, choć pomysł na dżem przywiozłam aż z Hiszpanii (pycha!). A dzisiejsze ciastka francuskie możecie też zrobić w wersji bardziej tradycyjnej, z polskimi sezonowymi owocami, np. jagodami, np. zamiast drożdżowych jagodzianek. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od tamarillo. Nacinam na górze i dole, zalewam wrzątkiem i obieram ze skórki jak pomidora. Kroję na ćwiartki.

Krok 2. Francuskie ciasto rozwałkowuję, dzielę na kwadraty, na każdym układam kawałek owocu i posypuję cukrem (łyżeczka), smaruję brzegi rozkłóconym jajkiem.

Krok 3. Zlepiam po skosie na kształt trójkąta. Widelcem dociskam brzegi.

Krok 4. Każde ciasto z wierzchu smaruję rozkłóconym jajkiem, a potem wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika na 25 minut. Smacznego.

Francuskie ciastka z tamarillo
Francuskie ciastka z tamarillo
Francuskie ciastka z tamarillo
Francuskie ciastka z tamarillo
15 sierpnia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.