Jak równo wyłożyć formę do ciast papierem do pieczenia

Krótki poradnik o równym wykładaniu formy do pieczenia za pomocą papieru. W ten sposób wyłożonej formy nie smaruję tłuszczem, ułatwia to również wyjęcie upieczonego ciasta. W sumie w wykładaniu formy do ciasta papierem do pieczenia nie ma nic trudnego, ale chcieliście bym pokazała jak zrobić to szybko i równo, tak, by ciasto nie uciekło pod papier (ważne przy rzadszych ciastach) a także przy chlebach.

Jeśli pieczenie chleb w formie cynkowej i on w niej rośnie, to po upieczeniu bardzo trudno wyjąć go z formy i uprzedzam, nie pomaga smarowanie formy masłem. Najlepszym sposobem jest wyłożenie formy papierem, wtedy chleb nie przylgnie do rantów a Wy wyjmiecie go bez problemu po upieczeniu. Zobaczcie też poradnik – ustawienia piekarnika, czyli jak radzić sobie z zakalcem.

Za to ja, najbardziej lubię wykładać formę papierem jeszcze z jednego powodu – mam potem mniej mycia, bo formy nie trzeba szorować a wystarczy przemyć, a sama forma zostaje ładna :)

15 grudnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.