Jak zrobić formę do pieczenia ciasta – serce

Moje szafki pękają już w szwach od nadmiaru form do pieczenia, a tu mam ochotę upiec ciasto w kształcie… serca, albo gwiazdki, albo… też tak czasem macie? Znalazłam na to sposób, wystarczy samodzielnie zrobić formę do ciasta! To bardzo proste! Wystarczy folia aluminiowa i 5 minut, a wyczarujecie formę do pieczenia.

Dzisiaj proponuję formę serce, to taka prosta forma jednorazowa, którą można kupić, ale Wy możecie przygotować dowolny kształt. Zobaczcie na filmie, jak szybko i prosto przygotować formę serce.

O czym warto pamiętać, robiąc formę do pieczenia?

  • Wysokość rantu możecie modyfikować, dociskając szersze fragmenty folii, pamiętajcie, by nie było dziurek, aby ciasto się nie wylało.
  • Formę przed napełnieniem trzeba położyć na blaszce, aby napełnionej nie przenosić do piekarnika, bo może się wylać zawartość.
  • W formie możecie upiec dowolne ciasto, moje serce ma szerokość 30 cm i 22 cm wysokości, pasuje tutaj proporcjami ciasto na formę keksową 25 cm, czyli większość ciast. Ja polecam czekoladowe najprostsze albo biszkopt.
  • Polecam też poradnik o formach kupnych, a także o foremkach na muffiny.

    Ciasto po upieczeniu
    Ciasto po upieczeniu
19 grudnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.