Fondue toffi z czekoladą

Coś dla łasuchów! A wiem, że lubicie toffi i krówkę, sernik krówkowy uwielbiacie, to i fondue toffi z czekoladą polubicie. Takie fondue przygotujecie w zestawie elektrycznym lub po prostu w rondelku, a potem wystarczy sięgnąć po pierniczki i zajadać się do woli. :) Właśnie! Bo dzisiejsze fondue proponuję z pierniczkami, możecie też maczać świąteczne ciasto, keks, który został na stole świątecznym, lekko zasuszony biszkopt lub kupne biszkopty. Pycha.

Taki gorący garnek ze słodką czekoladowo-krówkową masą postawiony na stole zrobi furorę. A ciastka, nawet te zeschnięte i nie całkiem skruszałe pierniczki, nabiorą nowego smaku. Polecam.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wlewam śmietankę, dodaję czekoladę i podgrzewam. Jeśli robicie fondue na kuchence, to uważajcie, by ogień był niewielki, nie można zagotować masy, bo czekolada się rozwarstwi! Jak czekolada się roztopi, to dodaję cukier waniliowy, krówkę i skórkę pomarańczową, mieszam i zajadam się ze smakiem. :) Smacznego.

Przygotowanie fondue
Przygotowanie fondue
5 grudnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.