Dżem z pomidorów na słodko

Pomidory na słodko? Czemu nie! W końcu to pyszne owoce. Dżem z pomidorów na słodko przywiozłam z Hiszpanii i odkąd go spróbowałam, wiedziałam, że dokładnie taki sam zrobię do swojej spiżarki. Dzisiaj właśnie przepis na słodki dżem z pomidorów, bo przecież pomidory nie muszą być tylko wytrawne!

Sama lubię dżem z zielonych pomidorów, smakuje troszkę jak agrestowo-cytrynowy, a jak smakuje ten z dojrzałych pomidorów? Dość podobnie, tyle że jest mniej kwaskowy, a bardziej słodki, może troszkę „truskawkowy”. Do dżemu polecam dodać cukier z wanilią albo laskę wanilii, a nawet troszkę kardamonu. Będzie wtedy bardziej świąteczny. A potem możecie robić zagadki dla gości, częstując ich takim dżemem. Myślę, że nikt nie zgadnie z czego jest. :) Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowania zaczynam od obrania pomidorów. Potem kroję je w kostkę i wrzucam do garnka.

Krok 2. Dosypuję cukier (nie cały, trochę) i dodaję troszkę wody lub soku z cytryny i duszę, aż pomidory się rozpadną.

Krok 3. Gdy pomidory są już miękkie, to całość miksuję lub rozcieram łyżką. Podgrzewam, aż masa będzie bardzo gęsta, a potem nakładam do wyparzonych słoików. Stawiam do góry dnem i zostawiam, aż wystygną. Smacznego.

Dżem z pomidorów
Dżem z pomidorów
21 października 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.