Dżem wiśniowy z czekoladą

Wyobraźcie sobie, że rozpuściły się Wasze ulubione, najlepsze czekoladki z wiśniami… i tak właśnie smakuje dżem wiśniowy z czekoladą. :) Jak obłędnie słodkie czekoladki z nadzieniem wiśniowym, taka czeko-wiśnia. Jeśli lubicie, to możecie dodać do niego troszkę alkoholu, będziecie mieć czekoladki z wiśniowym likierem zamknięte w słoiku – świetny dodatek do deserów.

Dżem wiśniowy z czekoladą to nie tylko dodatek do deserów, to po prostu fantastyczna słodkość dla łasuchów – na kanapki lub do wyjadania łyżeczką prosto ze słoika. Co roku robię powidła śliwkowe z czekoladą, a tym razem zaryzykowałam z wiśniami, w dodatku z mrożonymi, które ostały mi się w zamrażarce. To taki dżem całoroczny, można go przygotować w chwilach słabości, nawet z półkilogramowej porcji mrożonych wiśni. Potem wystarczy dorzucić kawałki ulubionej czekolady i na zimno lub na gorąco delektować się zawartością słoiczka. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od wrzucenia wydrylowanych wiśni na patelnię. Chwilę podgrzewam, dodaję cukier, mieszam i zostawiam, aż większość soku odparuje.

Krok 2. Kiedy całość jest gęsta, to dodaję cukier z wanilią oraz kakao i czekoladę, podgrzewam tylko tyle, żeby czekolada się roztopiła. Można zdjąć z ognia, całość jest na tyle gorąca, że czekolada się rozpuści, a nie będzie ryzyka zwarzenia.

Krok 3. Nakładam do wyparzonych słoików i w przypadku słoików twist stawiam je do góry dnem do chwili, aż wystygną. Chyba, że chcecie je zjeść w ciągu kilku dni, to takie wekowanie nie jest konieczne. :) Smacznego.

Dżem wiśniowy z czekoladą
Dżem wiśniowy z czekoladą
9 października 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.