Dżem brzoskwiniowo-morelowy

Smak lata zamknięty w słoiczku, nawet kolor jest słoneczny, a zapach tego dżemu przywodzi na myśli długie letnie spacery. Tylko takie słodkie wspomnienia może przynieść zimą, kiedy dobierzecie się do tego słoiczka z dżemem brzoskwiniowo-morelowym.

Uwielbiam takie dżemy, które mają kawałki owoców i jednocześnie są gęste. I tak jest z tym dżemem. Morele szybko się rozpadają podczas gotowania, a brzoskwinie dłużej zachowują swój kształt, dzięki temu w dżemie znajdziecie kawałki brzoskwiń zanurzone w morelowym musie. Pycha. Polecam Wam gorąco.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Morele kroję na mniejsze kawałki, a brzoskwinie obieram i również kroję, najlepiej w kostkę.

Krok 2. W garnku zasypuję dżemiksem, żelfiksem lub podobnymi, a także wodą, gotuję. Potem dodaję cukier i jeszcze troszkę gotuję.

Krok 3. Napełniam wyparzone słoiki. Przecieram rant słoika spirytusem i zakręcam dokładnie. Stawiam słoik do góry dnem, by się zassał.

Krok 4. W takiej pozycji zostawiam słoiki, aż ostygną. Tak przygotowane dżemy przechowuję w spiżarce bardzo długo, a po otwarciu trzymam w lodówce. Smacznego.

Dżem brzoskwiniowo-morelowy
Dżem brzoskwiniowo-morelowy
28 sierpnia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.