Duszona wątróbka z jabłkiem

Delikatna duszona wątróbka z jabłkiem, duszona w słodkim białym winie i zabielona lekko śmietaną, taka wątróbka drobiowa zasmakuje nawet niejadkom! Do wątróbki możecie podać ryż lub ziemniaki, świetnie smakuje też z pajdą domowego chleba. Wątróbkę drobiową doprawiłam białym pieprzem, dzięki temu jest delikatniejsza i zyskała fajny smak.

Duszona wątróbka z jabłkiem to też pomysł na tanie danie, pamiętajcie tylko, by wybrać twarde, zielone jabłka, wtedy nawet po duszeniu zostaną chrupiące, a nie maziste, jak jabłka na szarlotkę. :) Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wątróbkę oczyszczam i kroję na mniejsze kawałki. Cebulę kroję w piórka, a czosnek drobno.

Krok 2. Jabłko kroję w kostkę, wybierzcie jabłko zielone, twarde, wtedy zostanie smacznie chrupiące.

Krok 3. Na maśle podsmażam cebulę i czosnek, potem wrzucam wątróbkę, obsmażam i doprawiam pieprzem oraz solą. W przypadku innej wątróbki niż drobiowa, sól możecie dodać jeszcze później.

Krok 4. Dodaję jabłka, podsmażam i zalewam winem lub sokiem, duszę.

Krok 5. Na koniec dodaję śmietanę, doprawiam wedle uznania i po zdjęciu z ognia mieszam z posiekaną natką pietruszki. Podaję, smacznego.

Wątróbka duszona
Wątróbka duszona
18 maja 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.