Dukanowa jajecznica na mleku

Dzisiaj bardzo prosty przepis, ale na jego przykładzie chciałabym pokazać, jak czasem niewiele trzeba zmienić, by zyskać troszkę zdrowszy i mniej kaloryczny posiłek. Zamiast masła, na którym zazwyczaj robiłam jajecznicę, wykorzystałam mleko. Jajecznica na mleku jest bardzo dobra, w dodatku nie jest sucha, za to nasz organizm dostaje troszkę lżejsze śniadanie. :)

Taką jajecznicę na mleku mogą jeść również osoby na diecie Dukana czy innej, która ogranicza tłuszcz. W ten sam sposób zrobicie jajka sadzone. Zaletą takiej metody przygotowania jest również to, że nie trzeba mieć nieprzywierającej patelni (jak by było, gdybyście robili na samych jajkach, w dodatku wtedy wyszłaby sucha). Polecam nie tylko tym na diecie. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Na patelnię wlewam troszkę mleka (tak, by przykryła dno), wbijam jajka, mieszam lekko. Doprawiam przyprawami. Gdy się zacznie ścinać, to znów lekko mieszam łopatką. W trakcie smażenia dolewam troszkę mleka. Jak lubicie mniej suchą, to więcej, jak bardziej, to mniej. Podaję ze szczypiorkiem. Smacznego.

6 maja 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.