Drożdżówki z malinami

Przepis na malinówki, czyli pyszne drożdżówki z malinami, które są poważną konkurencją dla jagodzianek. A tak poważnie, to dzisiejsze drożdżówki możecie przygotować z dowolnymi owocami, ja proponuję maliny, póki jeszcze są na straganach. A jeśli macie ochotę, to nadziejcie bułeczki jagodami czy truskawkami. Zimą do nadziania możecie wykorzystać nawet owoce mrożone, tylko wcześniej należy je odcisnąć z nadmiaru soku.

Słodkie bułeczki z malinami możecie posypać cukrem pudrem albo udekorować lukrem. W każdej odsłonie są super. W dodatku ich przygotowanie jest bajeczne proste, na dowód czego polecam dzisiejszy film kulinarny. A jeśli szukacie innych pomysłów na maliny, to może skusicie się na pierogi z malinami lub sernik malinowy pieczony? Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Jeśli macie drożdże świeże, to wpierw wymieszajcie je z mlekiem, mając suche, można to pominąć. W misce mieszam wszystkie składniki. A następnie wyrabiam gładkie ciasto.

Krok 2. Wkładam ciasto do miski, pod ściereczkę, i zostawiam, by wyrosło. Czas rośnięcia to ok. 1 godziny.

Krok 3. Kiedy ciasto podwoi objętość, to dzielę je na 5–6 części.

Krok 4. Rozpłaszczam, nakładam maliny, posypuję odrobiną cukru.

Krok 5. Zlepiam brzegi, tworząc sakiewkę. Odkładam na blaszkę, by jeszcze podrosły przez 15–25 minut.

Krok 6. Z wierzchu drożdżówki smaruję rozkłóconym jajem i wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika na ok. 15–18 minut, aż będą rumiane. Smacznego.

Drożdżówki z malinami
Drożdżówki z malinami
28 września 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.