Drożdżowe rogaliki z serem

Przepis na drożdżowe rogaliki z serem, idealne, lekko maślane, słodkie z delikatnym nadzieniem. Nadzienie jest delikatne, twarogowe. Jeśli lubisz jak ja wyczuwalne grudki twarogu to nie miksuj do zbyt mocno, jeśli wolisz gładkie, niczym budyń to musisz je zblendować. Drożdżowe rogaliki z serem to świetny pomysł by zabrać ze sobą i zjeść na drugie śniadanie.

Lubisz takie rogaliki drożdżowe? Daj znać jak pasuje Ci ta wersja. Smacznego!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Drożdże świeże rozpuszczam w wodzie z cukrem. Jeśli używasz drożdży suchych to nie musisz tego robić i możesz dodać do reszty składników. Rozczyn z wodą dodaję do mąki, do tego masło, jajka i wyrabiam dokładnie. Odstawiam wyrobione ciasto do wyrośnięcia na 1 godzinę.

Krok 2. Wyrośnięte ciasto dzielę na 2 części i wałkuję każdą na kształt koła.

Krok 3. Tnę jak pizzę na 6 lub 8 kawałków.

Krok 4. Rozpuszczone masło miksuję z cukrem i twarogiem, jeśli chcesz gładkie to zmiksuj blenderem, ale możesz mikserem lub nawet widelcem aby wyczuwa kawałki twarogu.

Krok 5. Każdy kawałek delikatnie smaruję rozpuszczonym masłem, na to nakładam łyżkę twarożku.

Krok 6. Zwijam ostrożnie.

Krok 7. Nadaję kształt półksiężyca i odstawiam na 30 minut wyrastania. Koniecznie przykryj ściereczką by nie wyschły. Potem smaruję rozkłóconym jajkiem, piekę w 180C ok. 20-25 minut do wyraźnego zrumieniania. Posypuję pudrem, smacznego.

Rogaliki z serem
Rogaliki z serem
Rogaliki z serem
Rogaliki z serem
31 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.