Drożdżowe bułki wąż

Bułeczki w kształcie węża? Czemu nie! Oto coś dla dzieciaków (i nie tylko) bułka wąż, a w zasadzie kilkadziesiąt małych bułeczek ułożonych w węża. Ja takiego bułkowego węża przygotowuję na wszelkie dziecięce przyjęcia, sprawdzają się jako baza do kanapek lub jeśli wbijesz na górę pomidorki, ser, wędlinę, oliwki, paprykę i inne ulubione składniki to będą trochę, jak koreczki :)

Drożdżowe bułeczki w kształcie węża to też pomysł na wspólne gotowanie z dziećmi, chętnie będą formować kulki razem z Tobą. Jeśli czytasz to wieczorem to ciasto drożdżowe możesz teraz szybko zamieszać, chwilę wyrobić i wrzucić do lodówki, spokojnie sobie tam podrośnie do rana :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Drożdże świeże rozpuszczam w mleku i mieszam do rozpuszczenia, a jeśli używam suszonych to po prostu dodaję je do pozostałych składników. Wszystkie składniki umieszczam w misce, mieszam, potem przekładam na blat i zagniatam ok. 10 minut.

Krok 2. Odstawiam do wyrastania na 1 godzinę.

Krok 3. Dzielę na ok. 22-24 kawałki

Krok 4. Formuję kulki i układam węża, kulki powinny b yć blisko siebie, ale nie muszą być mocno zetknięte ponieważ jeszcze podrosną i tak się wtedy złączą :) Odstawiam na ok. 20 minut.

Krok 5. Smaruję rozkłóconym jajkiem i piekę ok. 15 minut w 180C. Gotowe :)

Bułka wąż
Bułka wąż
8 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.