Domowy makaron szpinakowy

Miałam ochotę na zielony makaron, można oczywiście taki kupić, ale można też zrobić. Mój szpinakowy makaron domowy wyszedł super. Delikatny, bardzo zielony, na talerzu prezentował się wyśmienicie. I choć smaku szpinaku nie czuć, to dla samego koloru warto go zrobić.

Zrobienie domowego makaronu szpinakowego ułatwia maszynka, ale i bez niej nie jest to zajęcie szczególnie czasochłonne. A sam makaron wygląda na talerzu bardzo wiosennie. :) Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mąkę wysypuję na stolnicę, wbijam jajko i dodaję szpinak oraz sól. Szpinak może być mrożony, wtedy go wcześniej rozmrażam albo, gdy zapomnę, to wrzucam na patelnię (bez tłuszczu) i chwilkę trzymam, aż odparuje i będzie rozmrożony. Jeśli będziecie używać świeżego, to po prostu trzeba go bardzo drobno posiekać.

Krok 2. Wszystkie składniki zagniatam, dodając ewentualnie troszkę wody lub mąki. Zagniatam, aż masa będzie jędrna. Nie może być lepka.

Krok 3. Ciasto wałkuję cieniutko. Wykorzystuję do tego maszynę, ale wałkiem również można rozwałkować.

Krok 4. Każdy płat lekko przesypuję mąką.

Krok 5. Teraz są dwa sposoby, jeśli nie macie maszyny, to każdy płat oprószcie mąką i zwińcie w rulon, a następnie odcinajcie paski o pożądanej szerokości makaronu.

Krok 6. Drugi sposób to po prostu wykorzystanie maszyny. Makaron gotuję w osolonym wrzątku. Podaję wg uznania. Smacznego.

Makaron szpinakowy
Makaron szpinakowy
14 lutego 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.