Domowe zacierki

Przepis na domowe zacierki. Robisz zacierki? Chcesz zrobić domowe zacierki? To jest to idealny przepis. Gdy byłam mała moja babcia potrafiła w kilka sekund wyczarować zacierki, turlała między palcem wskazującym a kciukiem maleńkie kuleczki, wrzucała je na gorącą wodę i szybko dodawała nam do mleka.

Nie wiem jak ona to robiła, ale zajmowało jej to sekundę, albo ja zauroczona siedziałam i traciłam poczucie czasu. Niby zacierki nie są pracochłonne, ale muszę poświęcić na to kilkanaście minut, a nie kilka :) Niemniej warto. Domowe zacierki są najlepsze pod słońcem.

Teraz takie zacierki robię czasem dzieciakom, podoba im się kiedy mogą mi pomóc, choć nie będę ukrywać, że czas ich przygotowania wydłuża się wtedy bardziej :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. W miseczce mieszam mąkę, z jajkiem i solą.

Krok 2. Wyrabiam, ciasto będzie zwarte, jeśli się odrobinę lepi to dodaj niewiele mąki, ale przede wszystkim oprósz dłonie.

Krok 3. Odrywaj małe kawałki ciasta i turlaj je między kciukiem a palcem wskazującym lub na dłoni turlaj kciukiem. Odkładaj na omączony talerz.

Krok 4. Wrzucaj na wrzącą, osoloną wodą i gotuj 2-3 minuty od wypłynięcia. Jeśli dodajesz je do zupy to możesz krócej by były al dente, do mleka, czy jako dodatek do sosów lepiej jak są mięciutkie.

Domowe zacierki
Domowe zacierki
Domowe zacierki
Domowe zacierki
26 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.