Deserniczki z owocami

Latem najłatwiej przygotowywać desery na zimno, jako fanka serników proponuję więc deserniczki z owocami, czyli małe serniczki w szklankach lub, tak jak u mnie, w pierścieniach cukierniczych z warstwą galaretki i owocami. Wybrałam owoce ezgotyczne, ale śmiało możecie zastąpić je sezonowymi. Ba! Ja już czekam na zdjęcia Waszych deserniczków z malinami czy porzeczkami. :)

Swoje mini serniczki zrobiłam w pierścieniach cukierniczych, jeśli będziecie mieli okazję, to korzystajcie z takich różności, desery zupełnie inaczej wtedy wyglądają. Ale spokojnie, w przezroczystych szklankach czy nawet kolorowych kokilkach również wyjdzie apetycznie. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do miski wrzucam serki homogenizowane, dodaję do tego galaretkę przygotowaną w mniej niż połowie ilości wody zalecanej na opakowaniu. Ja zrobiłam w 200 ml wrzątku i gdy przestygła, dodałam do serków. Mieszam.

Krok 2. Deser możecie przygotować w kokilkach lub pierścieniach. W przypadku tych drugich na dno nakładam łyżkę – dwie masy i wstawiam do lodówki, dopiero na tak uszczelnione desery nakładam pozostałą część masy serowej i chowam do lodówki. Zostawiam, aż zastygnie.

Krok 3. Przygotowuję owoce, dzielę je na mniejsze kawałki.

Krok 4. Owoce układam na zastygłej masie serowej, na to wlewam przestudzoną galaretkę przygotowaną na połowie zalecanej porcji wody (u mnie 250 ml). Galaretka powinna być przestudzona, by nie roztopić masy serowej, bo wtedy zrobi się mętna, a ładniej wygląda taka klarowna. Chowam do lodówki, aż zastygnie. Smacznego.

Wino do serniczków

Słodki deser wymaga słodkiego wina. Dobrym wyborem będzie wino ze szczepu Muscat. Uprawiany na całym świecie, często pod nieco różniącymi się nazwami. Można kupić kalifornijskiego Muscata, włoskiego Moscato d’Asti, węgierskiego Sargamuskotaly, czy wreszcie hiszpańskiego lub portugalskiego Moscato.

Nie znaczy to, że wszystkie te wina będą smakować tak samo. Dlatego dobrym wyborem będzie włoskie wino Moscato d’Asti. Jest słodkie, o pięknym, słonecznym, miodowym kolorze i lekkim aromacie. Butelka wina, które dopasowaliśmy do dzisiejszego deseru, okazała się strzałem w dziesiątkę. Wino słodkie, ale z lekko cytrusowym posmakiem, co dobrze komponowało się z kwaskowatością egzotycznych owoców wykorzystanych przy dzisiejszym daniu.

Podsumowując, do słodkiego deseru pasuje wino białe słodkie. Butelkę takiego wina kupiliśmy w Makro.

Wino do deseru
Wino do deseru
Deserniczki, czyli małe serniczki z owocami
Deserniczki, czyli małe serniczki z owocami
Mini serniczki z owocami
Mini serniczki z owocami
30 lipca 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.