Deser pływająca kaczuszka

Prosty deser, niby nic wielkiego, bo to galaretka z bitą śmietaną, ale za to sposób podania jest na tyle uroczy, że nikt takiej galaretce się nie oprze. I to nie tylko dzieci, ale i dorośli chętnie sięgną po pucharek schłodzonego deseru z pływającą kaczuszką. Deser przygotowałam z galaretki wieloowocowej i dorobiłam krem na bazie bitej śmietany i serka homogenizowanego. Na wierzchu posadziłam jadalne kaczuszki ulepione z lukru plastycznego.

Do zrobienia deseru pływająca kaczuszka zainspirowało mnie zdjęcie drinka z motywem kaczuszki na tidymom (znalezione na pinterest). To też podpowiedź dla Was, bo może zrobicie galaretkę i drink w jednym? Może skorzystacie z blue curacao (z alkoholem lub bez). Ja zachęcam do zrobienia, bo na stole robi furorę! I czekam na zdjęcia Waszych deserów z pływającą kaczuszką. :) Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowuję galaretkę zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Krok 2. Nalewam do pucharków i chowam do lodówki, aż zastygnie.

Krok 3. Lepię kaczuszki z lukru plastycznego, czekoladą lub barwnikiem dorabiam im oczka.

Krok 4. Śmietanę ubijam z cukrem pudrem i cukrem waniliowym, dodaję serek i miksuję. Galaretkę wyjmuję, lekko ją dziobię łyżeczką, by była "wzburzona" i nakładam śmietanę, a na to kaczuszkę. Smacznego.

Deser z kaczuszką
Deser z kaczuszką
14 marca 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.