Deser bananowo-czekoladowy

Banany i czekolada. To dla mnie duet idealny. Do tego jeszcze delikatny, waniliowo-śmietankowy smak i jestem całkowicie przekupiona. :) Dzisiaj zapraszam Was na deser, który robi się szybko, a smak ma pomiędzy panna cottą i serniczkiem na zimno.

Za oknem zrobiła się zima, jest biało (chociaż miejscami niezła plucha), wietrznie i trzeba sobie osłodzić dzisiejszy dzień. :) Najlepiej deserem z czekoladą i bananami. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Zaczynamy od ciemnej masy. W miseczce rozrabiam wrzątek z żelatyną, aż się rozpuści. Potem dodaję śmietanę, kakao i mieszam.

Krok 2. Pucharki opieram pod skosem, np. opierając o banana, napełniam łyżeczką i wstawiam do lodówki.

Krok 3. W tym czasie robię białą masę, czyli znowu wrzątek z żelatyną, a potem dodaję serek waniliowy, mleko i rodzynki. Kroję banany, wyjmuję deser (ta ciemna część szybko tężeje) i układam banany na dnie pucharka i na bokach ciemnej części.

Krok 4. Zalewam pucharki jasną masą i wstawiam do lodówki. Kiedy masa zastygnie, dekoruję bananami i czekoladą (np. posypka, Nutella).

Deser bananowo-czekoladowy
Deser bananowo-czekoladowy
14 października 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.