Deser bananowo-ananasowy z bakaliami

Pyszny, prosty deser, nie wymagający szczególnych przygotowań. Z bananami, ananasem, bakaliami oraz sosem czekoladowym. Taki prosty, a taki pyszny! Zajadaliśmy się z ogromną przyjemnością. Nie musicie rezerwować sobie czasu na jego przygotowanie, jest idealny dla niespodziewanych gości lub na wieczorne, leniwe siedzenie przy miłym filmie.

Deser bananowo-ananasowy z bakaliami jest całoroczny, wystarczy mieć w domu banany, ananasy z puszki, orzechy i sos czekoladowy lub czekoladowe mleko w tubce. Teraz wszystko do kokilek i… gotowe. :) Deser jest szybki i pyszny. Połączenie orzechów, owoców i czekolady jest idealne. Pycha, pycha, pycha! A jeśli chcecie coś więcej, to dodajcie do kokilek jeszcze gałkę lodów. Smacznego. ;-)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Plasterki ananasa kroję na mniejsze kawałki i wkładam do kokilek. Na to kładę pokrojone w plasterki banany.

Krok 2. Orzechy i migdały lekko siekam, aby były w mniejszych kawałkach. Wrzucam do kokilek, dodaję też rodzynki.

Krok 3. Całość polewam sosem czekoladowym (ilość wg uznania, ja daję około 1 łyżki), dekoruję orzeszkiem, kawałkiem ananasa i podaję. Smacznego.

Deser bananowo-ananasowy
Deser bananowo-ananasowy
17 lutego 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.