Delikatny czekoladowy mus bez jajek

Pokażę przepis na pyszny czekoladowy mus bez jajek, wegański, delikatny. O fantastycznej strukturze, pyszny! Możesz mus czekoladowy modyfikować wedle uznania dodając owoce czy dosładzając. Jest prosty do przygotowania, ze składników, które są łatwo dostępne :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wodę po ciecierzycy ubijam na puch, możesz dodać odrobinę cukru jeśli lubisz słodsze desery. Mi ubicie zajmuje ok. 6-7 minut.

Krok 2. Czekoladę rozpuszczam w kąpieli wodnej, czyli wrzucam do miski połamaną czekoladę i tę miskę ustawiam na garnku z zagotowaną wodą. Co jakiś czas mieszam czekoladę.

Krok 3. Jeśli masz mieszadło do delikatnego łączenia to możesz czekoladę dodać do ubitej piany, ale jeśli dysponujesz szpatułką to polecam pianę dodawać do czekolady. Trochę może klapnąć, ale nie martw się. Potem przekładam do miseczek i chłodzę w lodówce minimum 1 godzinę (najlepsze po kilku) :)

Mus czekoladowy
Mus czekoladowy
Mus czekoladowy
Mus czekoladowy
1 lutego 2017 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.