Czekoladowy salceson

Chocolate chouriço, czyli przysmak, który znany jest w wielu krajach. Między innymi w Portugalii, gdzie w prawie każdej cukierni (pastelaria) można kupić plasterek tego smakołyku. Na pewno i Wy go znacie, choć w trochę innej odsłonie, jako blok czekoladowy. Desery są dość podobne, choć blok był przysmakiem zastępującym w PRl-u czekoladę, a czekoladowy salceson to istna czekoladowa rozpusta. :)

Gorąco zachęcam Was do spróbowania dzisiejszego smakołyku. W przepisie jest surowe jajo, możecie zastąpić je 50 g mleka lub masła. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie rozpoczynam od roztopienia czekolady w kąpieli wodnej.

Krok 2. Masło miksuję z cukrem.

Krok 3. Dodaję jajo i miksuję dalej.

Krok 4. Dodaję roztopioną czekoladę. A potem pokruszone herbatniki. Miksuję, a masa będzie na tyle gęsta, że w końcu mieszam łyżką.

Krok 5. Przekładam na folię aluminiową lub folię spożywczą (ja wykorzystałam rękaw do pieczenia) i zwijam w rulon. Chowam do lodówki na 2 godziny, a najlepiej całą noc. :) Potem kroję ostrym nożem i... smacznego. :)

Salceson czekoladowy
Salceson czekoladowy
8 września 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.