Czekoladowe szyszki

Kto nie zna szyszek? Dzisiaj w wersji mocno czekoladowej. Obłędnie smaczne, słodko czekoladowe i szybkie! Ja robię dość konkretne, nie sam ryż preparowany, ale też sporo czekolady, można więc taką szyszeczką się słodko najeść.

Czekoladowe szyszki to takie łakocie, które nie wymagają piekarnika (tutaj uśmiecham się do wielu osób, których nie sposób wymienić, a które nie mają w czym piec). Szyszki spokojnie mogą wylądować na talerzyku w zastępstwie np. owsianych ciasteczek z czekoladą, są równie fajne jako małe co nieco do podjadania między posiłkami.

Życzę smacznego i do dzieła, zrobienie szyszek czekoladowych zajmuje 15 minut, chwila w lodówce, a potem… czekoladowo mi! :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do rondelka wlewam skondensowane mleko słodzone. Na niewielkim ogniu podgrzewam, aż będzie wrzeć delikatnie. Trzeba uważać i robić to z wyczuciem, aby od dna się nie przypaliło. Jeśli gdzieś na boczkach troszkę się zrumieni to nic, ważne, by na dnie nic nie było. dlatego cały czas mieszam.

Krok 2. Krok 1 zajmuje mi maksymalnie 5 minut. Następnie dodaję gorzką czekoladę w kawałkach i mieszam, aż się rozpuści.

Krok 3. Wsypuję ryż preparowany i mieszam, zdejmuję z ognia.

Krok 4. Przekładam na papier (nie jest to konieczne, ale mi tak wygodniej, masa wtedy troszkę traci na temperaturze). Formuję kulki (uwaga ciepłe!). Kulki wkładam do lodówki, aż zastygną. Po około godzinie już na pewno będą dobre. Smacznego!

Czekoladowe szyszki
Czekoladowe szyszki
26 stycznia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.