Czekoladowe kulki owsiane

Część z Was pewnie kojarzy takie czekoladowe kulki owsiane z dzieciństwa. Odtworzyłam ich smak, konsystencję i formę i… zniknęły w kilka minut. Cała patera :) Stąd mam pewność, że Wam również będą smakować. Jeśli jakimś cudem ich nie znacie to koniecznie zróbcie, a jak znacie to pewnie nie muszę Was namawiać.

Czekoladowe kulki owsiane to fajna alternatywa dla czekoladek czy ulubionego bloku czekoladowego. Do kulek proponuję szklankę ciepłego mleka i ciekawą książkę. I wieczór będzie cudowny. Smacznego!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od roztopienia masła. Dodaję do tego cukier puder i miód i mieszam do połączenia.

Krok 2. Dodaję kakao, mieszam, zdejmuję z ognia.

Krok 3. Dodaję bakalie i płatki owsiane. Płatki dodaję aby było bardzo gęste. Warto dodawać stopniowo.

Krok 4. Każdy płatek powinien być oblepiony masą czekoladową. Zostawiam by masa przestygła.

Krok 5. I teraz czas na mleko w proszku. Dodaję po 2 łyżki, mieszam i patrzę czy już się da formować zgrabne kulki. To mleko pełni tu rolę takiego łącznika dodatkowego, więc nie musi być go sporo.

Krok 6. Formuję kulki ściskając je w dłoni i obtaczam w wiórkach kokosowych. Gotowe :) Po schłodzeniu są jeszcze lepsze, ale można jeść natychmiast. Smacznego.

Kulki owsiane
Kulki owsiane
Kulki owsiane
Kulki owsiane najlepsze ze szklanką ciepłego mleka :)
25 stycznia 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.