Czekoladowe kulki amarantusowe

Przepyszne czekoladowe kulki amarantusowe, które uwielbiają i dorośli i dzieci. To moja kolejna wariacja na temat amarantusa i zdrowszych słodkości. Takie kulki z amarantusowego popingu, z czekoladą to fajna alternatywa dla szyszek.

Ja przygotowałam dla moich gości i zdradzę Wam sekret – zniknęły w kilka chwil. Jeśli szukacie pomysłu na smaczne, szybkie „coś słodkiego” to kupcie czekoladę, poppping i biegnijcie do kuchni. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Czekoladę (wybrałam Wedel czekoladę deserową) łamię i wrzucam do miski.

Krok 2. Dodaję masło i całość ustawiam nad garnkiem z gorącą wodą, zostawiam aby się roztopiło a potem mieszam całość dokładnie. Uwaga nie może dostać się woda do środka bo się rozwarstwi czekolada, tak samo nie można jej przegrzać.

Krok 3. Do miski wsypuje popiing, wlewam czekoladową masę i mieszam. Każde ziarenko powinno być obtoczone a konsystencja powinna być mokrego piasku.

Krok 4. Nakładam łyżeczką porcję do malutkich papierków i chowam do lodówki, jak się schłodzi to będzie miało ładną formę i będzie lekko chrupiące. Smacznego!

Przepyszny czekoladowe kulki amarantusowe
Przepyszny czekoladowe kulki amarantusowe
Bardzo smaczne, zamiast zwykłych czekoladek
Bardzo smaczne, zamiast zwykłych czekoladek
29 listopada 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.