Czekoladowe gniazdka makaronowe

Słodkie, małe co nieco dla małych i dużych, czyli czekoladowe gniazdka makaronowe ze słodkimi jajeczkami, przygotowanymi z lukru plastycznego albo masy marcepanowej. Jeśli na święta nie chcecie robić kolejnego mazurka, to proponuję takie czekoladowe smakołyki. Przygotowanie nie zajmie Wam wiele czasu, a najbliżsi na pewno będą zachwyceni.

Zamiast robić jajeczka, możecie wykorzystać gotowe draże orzechowe czy czekoladowe, a pracy będzie jeszcze mniej, jeśli poprosicie najmłodszych, by napełnili gniazdka kolorowymi jajeczkami. :) Gorąco polecam.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Gotuję wodę z dodatkiem soli, a potem pojedynczo, a maksymalnie po dwa gniazdka wkładam i pilnuję, by były ugotowane al dente. Nie mogą się rozgotować ani rozpaść. Odkładam na papier, by wystygły.

Krok 2. Do rondelka wlewam mleko lub daję masło i wrzucam czekoladę. Roztapiam na malutkim ogniu. Można też w kąpieli wodnej.

Krok 3. Każde gniazdko (całkowicie suche i wystudzone) zanurzam w czekoladzie, przekładam na papier do pieczenia, a potem lekko pędzelkiem poprawiam zarys nitek. Wstawiam do lodówki.

Krok 4. Formuję jajeczka i układam je w gniazdkach. Smacznego. :)

Gniazdka czekoladowe
Gniazdka czekoladowe
10 kwietnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.