Czekoladowe ciasto z fasoli

Przepis na najlepsze czekoladowe ciasto z fasoli. Jakiś czas temu, gdy częstowałam znajomych jednym z moich zdrowszych wypieków ktoś się spytał, czy robiłam już ciasto z fasoli, bo gdzieś jadł i takie dobre. Przyznam, że niemal natychmiast zaczęłam zgłębiać temat. Receptur jest kilka, w końcu dopracowałam swoją, tak by wyszło wilgotne, miękkie, nie rozpadało się i było bardzo czekoladowe :)

Czekoladowe ciasto z fasoli to coś troszkę zdrowszego a jednocześnie szalenie smaczne. Fasola jest niewyczuwalna, ale całość ma taką delikatną konsystencję. Dla mnie to jedno z lepszych ciast, więc niebawem na pewno będą kolejne „smaki” :) Smacznego!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Białka oddzielam od żółtek. Żółtka miksuję z fasolą na gładką masę końcówką blendującą.

Krok 2. Białka ubijam na sztywno dodając cukier lub stewię (jak wolicie i w zależności, jak ma być dietetyczne).

Krok 3. Mieszam pianę z masą fasolową, dodaję kakao, trochę żurawiny i sodę. Delikatnie łączę.

Krok 4. Przelewam do formy wyłożonej papierem do pieczenia. U mnie to keksówka ok. 25 cm długości. Wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika i piekę ok. 45 minut do suchego patyczka. Masło topię, zdejmuję z ognia, dodaję połamaną czekoladę i mieszam aż się rozpuści. Polewam ciasto, dekoruję płatkami migdałowymi. Smacznego.

Ciasto z fasoli
Ciasto z fasoli
Ciasto z fasoli
Ciasto z fasoli
28 grudnia 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.