Czekoladowe ciasto migdałowe

Przepyszne czekoladowe ciasto migdałowe. Czyli ciasto bez mąki, bez mleka, bez cukru białego, za to z podwójną dawką czekolady. Co dla łasuchów, którzy szukają zdrowszego wypieku w swoim ulubionym smaku.

Przygotowując to ciasto chciałam aby było wilgotne, mega czekoladowe, ale jednocześnie trochę puszyste i nie tak ciężkie, jak brownie. I dokładnie takie jest czekoladowe ciasto migdałowe. Idealne dla łasuchów :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Migdały mielę w młynku do kawy lub maszynce do mięsa. Białka ubijam razem z cukrem palmowym lub innym zamiennikiem cukru białego.

Krok 2. Białka powinny być sztywne. Czekoladę kroję drobno.

Krok 3. Do ubitych białek dodaję żółtka, zmielone migdały, czekoladę, sodę, olej i żurawinę i to delikatnie łączę.

Krok 4. Formę keksową wykładam papierem do pieczenia i wylewam ciast. Wstawiam do nagrzanego do 180C piekarnika i piekę ok. 30-35 minut do suchego patyczka.

Krok 5. Rozgrzewam masło, dodaję czekoladę, zdejmuję z ognia i czekam aż się rozpuści od czasu do czasu mieszając. Polewam ciasto i po wystudzeniu kroję (ja kroiłam wcześniej :D). Smacznego!

Przepyszne ciasto migdałowe
Przepyszne ciasto migdałowe
Wilgotne, czekoladowe, ale jednocześnie trochę puszyste
Wilgotne, czekoladowe, ale jednocześnie trochę puszyste
6 grudnia 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.