Czekoladowe ciastka razowe

Bardzo, bardzo czekoladowe! Szczególnie, jeśli do zrobienia czekoladowych ciastek razowych wykorzystacie gorzką czekoladę, najlepiej taką o zawartości kakao 85%. Są obłędne, a po jednym takim ciastku poziom „szczęścia” wzrasta kilkukrotnie. :) Takie ciastka radzę podawać z owocami lub z gałką waniliowych lodów, pasują idealnie.

Do czekoladowych ciastek razowych możecie dorzucić bakalie, możecie też zmienić czekoladę na inną, np. mleczną, ale pamiętajcie, że będą bardzo słodkie, co nie zmienia faktu, że możecie dać pół na pół. Ciastka w tej wersji są zdrowsze, bo przygotowane na mące razowej, więc organizm dłużej je trawi i szybciej jesteśmy syci. To taka zdrowsza alternatywa dla owsianych ciastek czekoladowych. Polecam, szczególnie czekolado-maniakom. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Połowę czekolady roztapiam w kąpieli wodnej, a drugą część siekam drobno.

Krok 2. Do miski wsypuję suche składniki, a potem dodaję mokre, czyli oliwę, jajka i roztopioną czekoladę. Mieszam.

Krok 3. Nakładam łyżką porcje na papier do pieczenia i formuję wilgotnymi dłońmi lub pomagając sobie nożem. Wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika i piekę ok. 15 minut, będą lekko miękkie, ale po wystudzeniu na wierzchu będą chrupiące. :) Smacznego.

Czekoladowe ciastka razowe
Czekoladowe ciastka razowe
14 czerwca 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.