Czekoladki z galaretką owocową

Przygotować domową bombonierkę, to jest to! Dzisiaj prosty i szybki przepis na czekoladki z owocową galaretką, najprostsza metoda, a jeśli Wam się spodoba, to zrobię cykl o czekoladkach, o temperowaniu itd. Póki co, przepis na czekoladki z owocowym nadzieniem, dokładniej truskawkowym, oblanym warstwą chrupiącej, gorzkiej czekolady.

Do zrobienia czekoladek przyda Wam się silikonowa foremka (można kupić za kilkanaście złotych, nie są gorsze od tych za kilkadziesiąt!). Do środka możecie włożyć ulubione nadzienie, ja dzisiaj wybrałam owoce, ale zamiast truskawek śmiało możecie wybrać jagody czy maliny. Możecie też zrobić mój ulubiony krem do babeczek, tutaj też się sprawdzi. A jeśli macie ochotę na inne malutkie słodkości, to polecam trufelki kokosowe, cake pops lub bajaderki. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Rozpuszczam czekoladę w kąpieli wodnej. Wypełniam zagłębienia foremek, lepiej grubiej niż zbyt cienko. :) Chowam do lodówki, by czekolada zastygła.

Krok 2. Miksuję truskawki i mieszam z przestudzoną żelatyną. Żelatynę rozpuściłam we wrzątku, ale dodaję przestudzoną. Napełniam galaretką foremki do 80% wysokości.

Krok 3. Po schłodzeniu galaretki, dopełniam całość czekoladą, równam. Chowam, by zastygło.

Krok 4. Ostrożnie wyjmuję czekoladki. Smacznego.

Czekoladki z galaretką owocową
Czekoladki z galaretką owocową
Czekoladki z galaretką owocową
Czekoladki z galaretką owocową – domowa bombonierka :)
7 czerwca 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.