Czekolada plastyczna

Przepis na czekoladę plastyczną, idealną do zdobienia tortów czy ciast. Taką czekoladę możecie kupić, ale można ją przygotować w domu. I dzisiaj właśnie prośba z Waszej listy życzeń, czyli przepis na plastyczną czekoladę. Wiem, że lubicie dekorować torty, a Wasze torty, których zdjęcia dodajecie, są piękne! Większość dekoracji jest z lubianego lukru plastycznego lub masy z pianek, ale wiem też, że dla niektórych ten lukier jest za słodki. Z czekoladą plastyczną na pewno nie będzie takiego problemu, bo smakuje po prostu jak… czekolada. :)

Możecie przygotować czekoladę plastyczną zarówno z czekolady deserowej, mlecznej, jak i białej. W sieci znajdziecie kilka przepisów na czekoladę, większość zawiera syrop kukurydziany (przepis z syropem przywędrował z jednego z zagranicznych forów i chyba pierwszy raz pojawił się na forum „cincin”), ja dzisiaj zrobiłam czekoladę plastyczną z miodem. Miód łatwiej dostać niż syrop, a jak widać może go z powodzeniem zastąpić.

Zachęcam Was do zrobienia czekolady plastycznej i czekamy na Wasze dekoracje. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. W kąpieli wodnej roztapiam czekoladę.

Krok 2. Dodaję miód i mieszam, nie za długo, tylko do wymieszania składników.

Krok 3. Wylewam na papier (taki zwykły nie do pieczenia) i zostawiam na 2–5 godzin.

Krok 4. Zdejmuję z papieru i zagniatam, ogrzewając w dłoniach, aż czekolada będzie plastyczna (ona jest jak modelina). Czekoladę wałkuję, robię wzorki, figurki itd. Smacznego.

15 stycznia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.