Czeko tarta z malinami

Jedna z najlepszych tart, jakie miałam okazję jeść. Czeko tarta z malinami to kruchy spód, masa czekoladowa i maliny. Pycha, pycha, pycha! Tartę przygotujecie dość szybko (polecam poradnik o kruchym cieście), do tego masa czekoladowa na bazie śmietanki i mocnej, deserowej czekolady. Na wierzchu można położyć owoce, ja wybrałam maliny, ale mogą też być truskawki, a poza sezonem banany.

Zamiast czekolady deserowej możecie też wybrać białą, wtedy czeko tarta z malinami będzie dość słodka, ale nie mniej smaczna. Polecam Wam gorąco. A jeśli szukacie innych tart „na zimno”, to skuszę Was też tartą z panną cottą oraz tartę delicją.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Na blat nakładam mąkę, dodaję cukier puder, cukier z wanilią i masło. Siekam nożem, dodaję żółtka i zagniatam. Chowam do lodówki.

Krok 2. Wałkuję między foliami spożywczymi, co jakiś czas chłodząc.

Krok 3. Przekładam na wałku do formy, przyciskam papierem wyspanym fasolkami i wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika. Piekę 15 minut, zdejmuję fasolki i jeszcze 5 minut.

Krok 4. W rondelku roztapiam masło, dodaję śmietankę i czekoladę, i podgrzewam, aż całość się rozpuści. Można też w kąpieli wodnej.

Krok 5. Na tartę nakładam masę, a na to maliny. Po schłodzeniu podaję. Smacznego.

Tarta z malinami
Tarta z malinami
30 czerwca 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.