Cytrynowy tort pszczółka

Delikatny tort o smaku kremowo-cytrynowym z zabawnymi pszczółkami z lukru plastycznego. W środku są miękkie biszkopty nasączone lekko cytrynowym smakiem, krem… a na zewnątrz radosne pszczółki. ;)

Zrobienie tortu cytrynowa pszczółka zajmie kilka chwil, ale można też skorzystać z gotowych spodów do tortów. Ja wszystkie piekłam, ale lubię te swoje biszkoptowe spody, no i rozmiar miały dokładnie taki, jak trzeba. Tort jest słodki, ale dodatek cytryny sprawia, że można sięgnąć po jeszcze jeden kawałek. Smacznego!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowuję swój ulubiony biszkopt. Piekę po kolei 3 spody biszkoptowe. Przygotowanie masy jest proste. Najpierw ubijam białka z cukrem na sztywną pianę, a potem dodaję resztę składników, czyli mąkę, żółtka, wodę i proszek do pieczenia. Mieszam.

Krok 2. Ponieważ piekę 3 spody, to tę czynność powtarzam 3 razy: Tortownicę 16 cm wykładam papierem, wlewam 1/3 ciasta z miski i wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika na 17 minut.

Krok 3. Spody studzę na szmatce.

Krok 4. Każdy blat kropię wodą z sokiem z cytryny, do kremu dodaję też kilka kropli cytryny. Przekładam blaty kremem, a następnie smaruję dokładnie z zewnątrz. Krem może być dowolny, byle nie bita śmietana – rozpuszcza lukier.

Krok 5. Lukier plastyczny barwię na żółto i wałkuję na grubość ok. 0,7 cm. Przenoszę rozwałkowany kawałek na tort i delikatnie układam. Równam i odcinam nadmiar. (wszystko pokazałam dokładnie na filmiku powyżej).

Krok 6. Czas na pszczółki. Z odciętych resztek formuję kuleczki, a następnie nadaje im lekko jajowaty kształt. Kostkę czekolady rozpuszczam i przy pomocy wykałaczki rysuję paski i oczka. Skrzydełka robię z migdałowych płatków. Pszczółki sadzam na torcie, wstawiam do lodówki na minimum 1 h i podaję. Smacznego.

Cytrynowy tort pszczółka
Cytrynowy tort pszczółka
19 października 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.