Curry noodle z batatów

Uwielbiam wszelakie curry i potrawki, tym razem curry noodle z batatów, czyli curry z batatem, ananasem, lekko słodko-ostre. To co spodoba Ci się w tym daniu to makaron… z batata. Oczywiście możesz pokroić słodkie ziemniaki w kostkę, ale jeśli masz możliwość użycia spiralizera do warzyw to zachęcam Cię do takiej wersji.

Jest rewelacyjne, nie tylko smaczne, ale też zaskakujące dla gości. W dodatku jak każde curry, również curry noodle z batatów nie wymaga wiele pracy, głównie krojenie, wrzucanie na patelnię i czekanie. A gdy czekasz na to dani to wokół cudownie pachnie mleczkiem kokosowym, przyprawami. Ja uwielbiam ten zapach!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Na oliwie przesmażam pokrojoną w kostkę cebulkę, dodaję wszystkie przyprawy i chwilę przesmażam. Wlewam 1/3 szklanki wody.

Krok 2. Dodaję pokrojoną paprykę.

Krok 3. Wlewam mleczko kokosowe o resztę wody. Możesz użyć więcej mleczka kokosowego, ja aby był odrobinę bardziej FIT dodaje je pół na pół z wodą.

Krok 4. Ananasa kroję.

Krok 5. Przygotowuję makaron z ziemniaka, jak nie masz spiralizera to zwykłą obieraczką zrób takie "obierki"

Krok 6. Dodaję na patelnię i co jakiś czas mieszam. Podgrzewam, dodaję ananasa i całość podgrzewam aż bataty będą miękkie, a większa część sosu odparuje. Ma być gęsty, a nie wodnisty.

Krok 7. Dodaję posiekaną kolendrę lub natkę pietruszki, mieszam i podaję. Smacznego.

Curry noodle z batata
Curry noodle z batata
Curry noodle z batata
Curry noodle z batata
Curry noodle z batata
Curry noodle z batata
8 listopada 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.