Croissanty z czekoladą

Mam ogromną słabość do croissantów, tym razem proponuję Wam croissanty z czekoladą. Delikatne ciastko listkowo-drożdżowe, maślane i wręcz rozpadające się przy każdym gryzie, a w środku czekolada. Rogaliki najlepsze są na ciepło, nawet jak wystygną, to warto je podgrzać, wtedy czekolada w środku jest lekko płynna.

Oczywiście, do środka możecie włożyć również dżem albo białą czekoladę. Jednak croissanty z czekoladą gorzką najbardziej nam smakują. Jeśli zaś macie ochotę na drożdżowe rogaliki, to polecam rewelacyjne rogaliki z wiśniami oraz jagodzianki.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mąkę mieszam z rozpuszczonymi w wodzie z cukrem drożdżami. Dodaję roztopione masło i troszkę soli. Zagniatam. Wkładam do miski i po godzinie wyrastania odgazowuję (uderzam pięścią). I znów zostawiam na godzinę. Potem wałkuję na prostokąt, kładę 65 g masła i rozwałkowuję. Składam na trzy. Chowam do lodówki i po godzinie powtarzam. Potem znowu do lodówki i powtarzam, ale już bez masła. Polecam obejrzeć powyższy film, ułatwia. :)

Krok 2. Następnie po kolejnej godzinie w lodówce wałkuję na kształt koła i dzielę na 8 części.

Krok 3. Kładę po dwie kostki czekolady.

Krok 4. Zwijam.

Krok 5. Odstawiam do rośnięcia na 30 minut.

Krok 6. Smaruję rozkłóconym jajkiem i wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika. Piekę ok. 30 minut, aż będą rumiane. Smacznego.

Przepis na croissanty z czekoladą
Croissanty z czekoladą
14 maja 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.