Creme brulee pyszny

Wiele osób sądzi, że creme brulee to bardzo czasochłonny deser. A tak nie jest. To deser, który robi się w kilka minut, potem tylko trzeba poczekać aż się upiecze.

Dzisiaj bardzo podstawowa receptura, najprostsza na świecie, tak by każdy z Was mógł zrobić samodzielnie w domu. Pyszny deser francuski, idealny, z lusterkiem z cukru, które pęka po uderzeniu łyżeczką. Pachnący wanilią, śmietankowy – no pyszny!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mleko, śmietankę, żółtka, cukier i ziarenka wyjęte z laski wanilii wrzucam do miski. Delikatnie mieszam trzepaczką do połączenia składników. Nie ucieram, nie napuszam, nie miksuję. Tylko chwilę mieszam trzepaczką.

Krok 2. Nalewam do foremek, u mnie to foremki ok. 10-12 cm średnicy niskie ramekiny. Napełniam, ustawiam na blaszce i na blachę wlewam wodę tak by sięgała do połowy foremek. Wsuwam do nagrzanego do 110C piekarnika i piekę ok. 40-45 minut aż poruszany deser będzie stabilny.

Krok 3. Po przestudzeniu posypuję na każdy deser łyżeczkę cukru i palnikiem ten cukier karmelizuję aż się rozleje na deserze. Uwaga bo miseczki będą przez chwile gorące, jak ostygną to podaję. Te skorupki robię chwilę przed podaniem. Smacznego.

Uwielbiam ten moment, gdy skorupka z cukru pęka po uderzeniu łyżeczką
Uwielbiam ten moment, gdy skorupka z cukru pęka po uderzeniu łyżeczką
Creme brulee jeden z moich ulubionych deserów
Creme brulee jeden z moich ulubionych deserów
27 września 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.