Co to jest MSC. Cetryfikat zrównoważonego rybołówstwa

Przed świętami, gdy na naszych stołach królują ryby, warto wybierać te, które mają certyfikat MSC. Pewnie wielu z Was nie zdaje sobie sprawy, że tyle gatunków ryb i owoców morza jest zagrożonych wyginięciem. Kupując rybkę na święta, pamiętajmy o tym, by wybrać te, które zostały złowione w sposób przyjazny dla środowiska. Wiecie jakie to ryby? Zwracacie uwagę na certyfikaty, czytacie etykiety? Jak to jest u Was?

Dzisiaj chciałam Wam opowiedzieć o MSC. Akcję wspiera WWF, a ja uważam, że sprawa jest słuszna, im więcej będzie się o tym mówić, tym lepiej i dla środowiska, i dla nas oczywiście. :)

MSC to niezależna organizacja non-profit, która we współpracy z naukowcami, rybakami i innymi organizacjami opracowała standardy środowiskowe. A wszystko po to, by zapewnić przetrwanie rybom i innym mieszkańcom morza. Produkty, które mają niebieskie logo MSC (to z rybką) mają gwarancję, że pochodzą z certyfikowanych łowisk i podczas ich połowów chronione są zagrożone gatunki.

Może to wszystko brzmi, jak teoria, ale naprawdę w sklepach można znaleźć bez problemu ryby z takim certyfikatem i wcale nie są droższe!

Wybierajcie ryby pochodzące z hodowli prowadzonych w sposób przyjazny dla środowiska. Wystarczy zerknąć na certyfikat. MSC (ang. the Marine Stewadship Council).

13 grudnia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.