Cieciorella – czekoladowy krem z ciecierzycy

Alternatywa dla czekoladowego kremu, ot taka nutella z ciecierzycy, czyli cieciorella :) Przygotowuję ją dla nas i dla dzieci, jest słodka, ale bez cukru, fajnie kremowa i moim zdaniem nie czuć ciecierzycy. Cieciorella ma na pewno mniej kalorii, jest ciekawym pomysłem na smaczny, czekoladowy, domowy krem na kanapki.

Przygotowuję nam w domu różne warianty kremów czekoladowych, niezły jest z batata, fajny z awokado, ale póki co, przynajmniej u nas, ten z ciecierzycy ma największe wzięcie :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Jeśli używasz suchej ciecierzycy to musisz ją namoczyć przez noc, a potem wypłukać, zalać wodą i gotować ok. 1 godziny. Ciecierzycę przełóż do naczynia blendera lub malaksera, dodaj namoczone daktyle (zalewam je wrzątkiem i odstawiam na 15 minut), a także pozostałe składniki i wszystko dokładnie zblenduj na papkę, ma być gładki krem. W razie potrzeby dodaj wody lub mleka roślinnego.

Cieciorella
Cieciorella
Cieciorella
Cieciorella
24 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.