Ciasto ze szpinakiem Leśny Mech

Pyszne i oryginalne ciasto ze szpinakiem czyli Leśny Mech. Ciasto jest zielone od dodatku szpinaku (mrożony lub świeży) i przełożone delikatnym kremem. Krem można zmieniać i zrobić np. z galaretką zamiast z mascarpone aby ciasto odchudzić.

Szpinakowe ciasto wzbudza ogromne zainteresowanie na stole :) Wygląda bardzo wiosennie, no i ten szpinak. Moim zdaniem jest on delikatnie wyczuwalny w cieście, stąd na pewno nie warto rezygnować z kremu. Niemniej jest słodkie i jeśli ktoś nie wie to raczej nie wyczuje z czego zostało zrobione. Warto spróbować!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Jajka (całe) ubijam razem z cukrem. Szpinak mrożony odciskam dokładnie, można go zmiksować jeśli nie jest dostatecznie drobny.

Krok 2. Dodaję olej i kręcę dalej aż będzie jasno żółty.

Krok 3. Dodaję szpinak, proszek, skórkę cytrynową, cukier z wanilią i miksuję. Dodaję mąkę (obydwie szklanki) i mieszam.

Krok 4. Tortownicę wykładam papierem i przekładam ciasto. Piekę w nagrzanym do 180C piekarniku przez 45 minut.

Krok 5. Wystudzone przecinam na pół i odcinam "brzuszek" (z góry) na dekoracyjny mech. Śmietankę ubijam z cukrem, do sztywnej dodaję mascarpone i ponad połowę kładę na jeden blat. Potem drugi blat, krem i okruszki. Dekoruję granatem.

Ciasto leśny mech
Ciasto leśny mech
Ciasto leśny mech
Ciasto leśny mech
Ciasto leśny mech
Ciasto leśny mech
31 marca 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.