Ciasto ze śliwkami

Ciasto ze śliwkami to jedno z tych ciast, bez których trudno mi sobie wyobrazić późne lato i jesień. Pachnące węgierkami, smaczne, wilgotne i szybkie. Takie ciasto na oleju zawsze ktoś w rodzinie chętnie przygotowuje i jest obowiązkową pozycją podczas rodzinnych spotkań na działce pod chmurką. Tym razem chciałam Was zachęcić do zrobienia ciasta ze śliwkami na bazie mąki chlebowej (oczywiście nie jest to konieczne!), jeśli będziecie mieli okazję, to polecam.

Ciasto ze śliwkami, obowiązkowo z węgierkami, jest naprawdę pyszne, poza pleśniakiem czy murzynkiem, to jedno z tych popularnych ciast, które pewnie i u Was zawsze goszczą na stole. A jeśli nie, to zachęcam Was do zrobienia takiej śliwkowej wersji, pośród wszystkich owoców tę z węgierkami, uważam za najsmaczniejszą.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Białka oddzielam od żółtek. Do żółtek dodaję cukier i kręcę na puszysty kogel.

Krok 2. Dodaję cukier waniliowy, mąkę, proszek do pieczenia i olej i miksuję.

Krok 3. Białka ubijam na sztywną pianę.

Krok 4. Dodaję białka i miksuję całość.

Krok 5. Przekładam ciasto do blaszki wyłożonej papierem do pieczenia i kładę na wierzch śliwki. Wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika i piekę 40–45 minut, sprawdzam patyczkiem. Po wystudzeniu posypuję cukrem pudrem. Smacznego.

Ciasto ze śliwkami
Ciasto ze śliwkami
Ciasto ze śliwkami
Ciasto ze śliwkami
17 sierpnia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.